Haberler Orman Haftası ve Ağaç Bayramı

Orman Haftası ve Ağaç Bayramı

  Orman Haftası nedeniyle Tekirdağ Beldiyesi ve Tekirdağ Orman İşletme Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği Ağaç Bayramı ve Fidan dikim töreni 25 Mart Salı günü düzenlendi. 

      Orman Haftası nedeniyle Tekirdağ Beldiyesi ve Tekirdağ Orman İşletme Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği Ağaç Bayramı ve Fidan dikim töreni 25 Mart Salı günü düzenlendi.  Osmanlı İmparatorlüğü 9. Padişahı Yavuz Sultan Selim´in  vefat ettiği yer olan Yukarısırt Köyünde adına oluşturulan hatıra ormanında fidan dikim töreni yapıldı.

      Orman Haftası nedeniyle Türkiye genelinde düzenlenen Orman ve Ağaç konulu afiş yarışmasında Öğrencilerimizden Ayşenur SEZER (10-B) "Ağaç nefestir, nefes hayattır" sloganlı afişi ile İl birincisi, Duygu ÇALIŞKAN (10-B) "Her ağaç bir nefestir, Nefesimiz kesilmesin" sloganlı afişi ile İl ikincisi olmuştur. Tekirdağ Orman İşletmesi Müdürlüğü ve Belediyenin katkılarıyla birer adet Tablet Bilgisayarla ödüllendirilmişlerdir. Ayşenur SEZER´in çalışması Türkiye çapında yarışmak üzere Ankara´ya gönderilecektir.

000000

 Yayın:05.04.2013 - Güncelleme:05.04.2013 - 15:11