Okulumuz Hakkında

Okulumuz Hakkında

 
MEB
Okul Kodu : 878566
Okul Adı : Merkez S.Halil Yiğit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
Telefon : 02762317482 Belgegeçer02762317481
WEB Adresi : http://sultanhalilyigit_mtal.meb.k12.tr
Adres : Atatürk Mah. 6.Şeker Sk. Şekerevleri Uşak

VİZYON
Kendini sürekli yenileyen, okuyan, inceleyen, araştıran, analiz ve sentezler yapabilen, ideal taşıyan gençlerin yetiştiği; bütün öğrencilerin akla ve bilime dayalı eğitim ortamında, hayata ve bir üst öğrenime hazırlandığı, dünü bugüne, bugünü yarına bağlayan, köprülerin kurulduğu; yönetici, öğret kendini sürekli yenileyen, okuyan, inceleyen, araştıran, analiz ve sentezler yapabilen, ideal taşıyan gençlerin yetiştiği; bütün öğrencilerin akla ve bilime dayalı eğitim ortamında, hayata ve bir üst öğrenime hazırlandığı, dünü bugüne, bugünü yarına bağlayan, köprülerin kurulduğu; yönetici, öğretmen, personel, öğrenci ve velilerin elbirliği ile çevrede, bölgede ve ülkede etkin ve nitelikli bir model okul olmaktır. Öğretmen, personel, öğrenci ve velilerin elbirliği ile çevrede, bölgede ve ülkede etkin ve nitelikli bir model okul olmaktır.

MİSYON
BİZ; SULTAN HALİL YİĞİT ANADOLU TİCARET VE TİCARET MESLEK LİSESİ OLARAK; BÜTÜN ÖĞRENCİLERİMİZİ; ATATÜRK İLKELERİNİN IŞIĞINDA; MİLLİ EĞİTİMİN TEMEL AMAÇLARI VE MESLEKİ EĞİTİMİN ÖZEL AMAÇLARI DOĞRULTUSUNDA; MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERİMİZE BAĞLI, AYDIN FİKİRLİ ÇAĞDAŞ DÜŞÜNCELİ, SORUMLULUK SAHİBİ, EMEĞE DEĞER VEREN, ÜLKEMİZİN İŞ VE HİZMET ALANLARININ İHTİYAÇ DUYDUĞU BİLGİLİ, BECERİKLİ VE KENDİNE GÜVENEN BİREYLER OLARAK YETİŞMELERİNE FIRSAT TANIMAK VE ONLARI, 21. YÜZYILIN GELİŞEN İHTİYAÇLARINA CEVAP VEREBİLECEK VASIFLI İNSAN GÜCÜ OLARAK YETİŞTİRMEK İÇİN VARIZ.

BAŞARILAR
BAŞARILAR Proje Tabanlı Beceri Yarışması; 2007 BT 2.lik, 2009 BT 2.lik-3.lük-mansiyon/ MUH 3.lük, 2010 BT 1.lik-2.lik-3.lük / MUH 2.lik,3.lük,mansiyon, 2011 BT 2.lik-3.lük-Mansiyon / MUH mansiyon, 2011 BT Yenilikçi Öğretmenler Türkiye 1.liği, 2012 BT Yenilikçi Öğretmenler Türkiye 3.lüğü, 2012 EBİKO Dünya 3.sü

İSTATİSTİKLER
Öğretmen Sayısı :
Öğrenci Sayısı :

OKUL BİLGİLERİ
Derslik Sayısı : Atölye-İşlik Sayısı :
Fen Laboratuarı Sayısı : BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı :
Isınma Şekli : Doğal gaz
Öğretim Şekli : Tam gün tam yıl
Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08:00 - 15:55
Konferans Salonu
Spor Salonu
Yemekhane
Misafirhane
Kütüphane
Bina Kodu : İnternet Bağlantısı :

LOJMAN BİLGİLERİ
Lojman Sayısı :
Lojman Bilgisi : -

YERLEŞİM YERİ BİLGİLERİ
İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : Çarşı merkezine 15 dk yürüme mesafesinde (2km)
Ulaşım : Ketenlik Çokkozlar Minibüsü ile okulun köşesinde inilebilir, Şekerevleri minibüsü ile vera AVM´den inilerek 200 metre yürünerek okula ulaşılabilir.
Yerleşim Yeri Bilgisi : Okulumuz Uşak ilinin şekerevleri mevkiinde bulunmaktadır. Çarşı merkezine 15 dakikalık yürüme mesafesindedir, genelde kırsal kesimden ilk göç alan yerdir, okul öğrencilerinin %80´i Şekerevleri semtinde ikamet eden öğrencilerden oluşmaktadır. Ev kiraları merkeze göre daha uygundur.