Okulumuz Hakkında

Okulumuz Hakkında

 
MEB
Okul Kodu : 741769
Okul Adı : SOĞUKSU İLKOKULU
Telefon : 04324223011 Faks0
WEB Adresi : http://soguksuilkokulu.meb.k12.tr
Adres : Van/Çaldıran/Soğuksu Köyü

VİZYON
Çaldıran Soğuksu İlk Okulu olarak öğrencilerimizin eğitimini gerçekleştirmek için Türk adet ve göreneklerine bağlı, rekabet halinde olan, bilim-fen ve teknolojiyi kullanabilen farklı ve mutlu bir okul olabilmektir. Tüm bunların doğrultusunda ; • Okulumuzda öğrenme, temel ihtiyaç kabul edilir. • Okulumuzda hem öğretenler hem de öğrenenler birbirlerinin öğrenmesine ve birbirlerinin gelişmesine yardımcı olmanın önemine inanır. • Okulumuzda, herkes her gün daha iyiye ulaşmak için çalışır.

MİSYON
Türk Milli Eğitiminin amaçları doğrultusunda çağımızın gerektirdiği bilgi ve becerileri kazanmış,topluma uyumlu ve üretken bireyle yetiştirmek.Tüm bunların doğrultusunda; • Öğrenciler bütün çalışmalarımızın odak noktasıdır ve amaçlarımıza temel oluşturur. • Biz, hepimiz öğrencilerimizin başarısını arttırmak için karşılıklı olarak sorumluluk alır ve verimli bir şekilde çalışırız. • Biz, birbirimize ve kendimize güveniriz. Öğrencimize bir birey olarak saygı duyar, onları koruyup, gözetiriz. • Biz farklıyız. Yetenekli, enerjik, coşkulu ve üretkeniz.

BAŞARILAR
Çaldıran köy okullarında,en başarılı köy okulları arasındadır.Her yıl Anadolu,Anadolu Öğretmen,Anadolu İmamhatip ve Fen Liselerine pek çok öğrenci göndermektedir.

İSTATİSTİKLER
Öğretmen Sayısı :
Öğrenci Sayısı :

OKUL BİLGİLERİ
Derslik Sayısı : Atölye-İşlik Sayısı :
Fen Laboratuarı Sayısı : BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı :
Isınma Şekli : Kaloriferli
Öğretim Şekli : Tam gün
Ders Başlama ve Bitiş Saati : 8:00 -12:40
Konferans Salonu
Spor Salonu
Yemekhane
Misafirhane
Kütüphane
Bina Kodu : İnternet Bağlantısı :

LOJMAN BİLGİLERİ
Lojman Sayısı :
Lojman Bilgisi : Okul lojmanı bir bina olup içerisinde 4 adet daire bulunmaktadır.

YERLEŞİM YERİ BİLGİLERİ
İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : Soğuksu Köyü´nde bulunan Soğuksu İlkokulumuz Çaldıran İlçe merkezine 18 km, Van il merkezine ise 127 km uzaklıktadır.
Ulaşım : Okulumuz Soğuksu Köyünden gelen öğrencilere ve bağlı olan Alakaya,Toprakseven,Başeğmez,Uzunyol,Gülizar ve Demircik´ten taşımalı olarak gelen öğrencilere temel eğitim sağlamaktadır.
Yerleşim Yeri Bilgisi : Okulumuz,Çaldıran-Doğubeyazit yolu üzerinde bulunmaktadır.