Haberler TUANA GÜMÜŞSOY´DAN İL BİRİNCİLİĞİ

TUANA GÜMÜŞSOY´DAN İL BİRİNCİLİĞİ

İstiklal Marşının TBMM´de kabul edilişinin 92. yıldönümü ve Mehmet Akif ERSOY´u Anma Günü için Aksaray Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen programda 6/C sınıfı öğrencimiz Tuana GÜMÜŞSOY "Âtiyi Karanlık Görerek Azmi Bırakmak" İsimli Şiiri Ezberden Güzel Okuma Yarışmasında il birincisi olmuştur.

Tören Aksaray Valisi Selami ALTINOK ve İl Protokol Üyelerinin katılımıyla Aksaray Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra Sosyal Bilimler Lisesi Müdürü Dilek DEMİRKAN tarafından Mehmet Akif ERSOY’ un hayatı ve İstiklal Marşı´nın yazımıyla başlayıp resmi marş olarak kabul edildiği güne kadar geçen sürecin sunumu yapıldı.

Programda yapılan sunumlarla Mehmet Akif ERSOY’ un,  ruhumuzu aydınlatan güneşlerden biri olarak, şiirleriyle ve milli mücadeledeki çalışmalarıyla zerreden deryaya ulaşan bir dirilişin içinde yer aldığı ifade edilerek tarihimizin kaydettiği müstesna isimlerden biri olan, fikirleri ve feryatları şiirleştiren, şiir ve eylemlerinde halka örnek ve önder olabilen Akif’ in milli değerlerin temsilcisinin görüntüsünü değil şemalını çizen bir kişiliğe sahip olduğu vurgulandı.

Ahmet Cevdet Paşa Sosyal Bilimler Lisesi ve Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi tarafından “YA İSTİKLAL YA ÖLÜM” adlı müzikal oratoryo gösterisi ve gösteriyle birlikte paylaşılan Mehmet Akif ERSOY’ un şiirlerini ezberden güzel okuma yarışmalarında dereceye giren öğrenciler tarafından “Atiyi Karanlık Görerek Azmi Bırakmak”, “Bülbül ” şiiri ve “İstiklal Marşı” coşkuyla okundu.

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif ERSOY´ u Anma Günü çerçevesinde düzenlenen Şiir ve İstiklal Marşını ezberden güzel okuma yarışmalarında dereceye giren öğrencilerimize Vali Selami ALTINOK ve İl Protokol Üyeleri tarafından ödülleri verildi

 

Yarışmalarda dereceye giren öğrencilerimiz ve okulları şöyledir;


İlkokul 1-4"Üncü Sınıf Öğrencileri Arasında Düzenlenen "İstiklâl Marşını" Ezberden Güzel Okuma Yarışması Sonuçları

DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLER:

DERECESİ

ADI-SOYADI

OKULU

Birinci

Yunus Emre TAN

Mehmet Akif Ersoy İlkokulu

İkinci

Beril Sıla KARAÇAM

Cumhuriyet İlkokulu

Üçüncü

Zülal Ebru ÖZYÖN

Kılıçaslan İlkokulu

Mansiyon

Ömer Yusuf ŞAHİN

Özel Sema İlkokulu

 

Ortaokul 5-8inci Sınıf Öğrencileri Arasında Düzenlenen "Âtiyi Karanlık Görerek Azmi Bırakmak" İsimli Şiiri Ezberden Güzel Okuma Yarışması Sonuçları

DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLER:

DERECESİ

ADI-SOYADI

OKULU

Birinci

Tuana GÜMÜŞSOY

Hacı Çevriye Ünsal Ortaokulu

İkinci

Ayşegül ÇOBAN

Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu

Üçüncü

Elif ÖNAL

Hasandağı Ortaokulu

Mansiyon

Tuğba ŞİŞKİN

19 Mayıs Ortaokulu

 

Lise ve Dengi Okul Öğrencileri Arasında Düzenlenen "Bülbül" Adlı Şiiri Ezberden Güzel Okuma Yarışması Sonuçları

DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLER:

DERECESİ

ADI-SOYADI

OKULU

Birinci

Ayşe Makbule YILMAZ

Somuncubaba Anadolu Lisesi

İkinci

Gülsüm AVCI

Ahmet Cevdet Paşa Sosyal Bil. Lisesi

Üçüncü

Hatice KURUÖZ

Aksaray Merkez Anadolu Lisesi

Mansiyon

Veli DİNLER

75. Yıl Teknik ve End. Mes. Lis.

0

 Yayın:15.03.2013 - Güncelleme:15.03.2013 - 11:25