Haberler Vali Yılmaz ARSLAN Okulumuzu Ziyaret Etti

Vali Yılmaz ARSLAN Okulumuzu Ziyaret Etti

Batman Valisi Sayın Yılmaz ARSLAN ve beraberindeki heyet okulumuzu ziyaret edip öğrencilerle birlikte güzel vakit geçirdiler.

Eğitimdeki başarıyı arttırmak için yürütülen çalışmalardan biri olan “Beyaz Düşler Projesi” devam ediyor.

Valimiz Yılmaz ASLAN, Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından il merkezindeki tüm öğrenci yurtlarında yürütülen Beyaz Düşler Projesi” çalışmaları yerinde görmek amacıyla, projenin uygulandığı okullardan birisi olan okulumuz 75. Yıl Cumhuriyet YİBO’da, incelemelerde bulundu.  

75. Yıl Cumhuriyet YİBO’ya gelen Valimiz Yılmaz Arslan’ı Milli Eğitim Müdürümüz Şerif Akboğa karşıladı. Sınıfları gezen Valimize Proje hakkında bilgi veren Milli Eğitim Müdürümüz Şerif AKBOĞA, “Okul yurtlarımızda kalan öğrencilerimizin ders başarılarını arttırmak, onları sınavlara daha iyi hazırlamak ve onlara Milli Manevi değerlerimizi kazandırmaya yardımcı olmak amacıyla “Beyaz Düşler Projesi” yürütülmekte. Projeden 2386 öğrencimiz yararlanmakta, verilen derslerin yanı sıra öğrencilerimiz için sosyal ve kültürel etkinlikler de düzenlenmekte, “Beyaz Düşler Projesi” kapsamında yürütülen bu çalışmaların yararları kısa sürede görülmeye başlandı, projenin yürütüldüğü okullarımızın pansiyonlarında kalan öğrencilerimiz il geneli yapılan SBS sınavlarındaki başarılarında da artış gözlenmekte. Sayın Valim Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Yürüttüğümüz “Beyaz Düşler projesi” ve diğer projelere verdiğiniz maddi ve manevi katkılardan dolayı size şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Daha sonra Valimiz Yılmaz ASLAN projede görev alan öğretmenlerle öğretmenler odasında bir süre sohbet etti. Burada öğretmenlere kısa bir konuşma yapan Valimiz Yılmaz Arslan “ Batman’da Milli Eğitim Müdürlüğümüz eğitim alanında çok sayıda önemli projeler yürütmekte. Bizde valilik olarak okullarımızda yürütülen bu önemli çalışmaları bu güne kadar olduğu gibi bundan sonrada desteklemeye ve Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen Projeden yararlanan öğrencilerimiz için valilik olarak kaynak yardımında bulunmaya devam edeceğiz. Ben bu projede görev alan siz değerli öğretmenlerimizi kutluyorum” diye konuştu.

Projeden yararlanan öğrencileri sınıf ortamında ziyaret eden Valimiz Yılmaz ASLAN, il genelinde yapılan SBS deneme sınavında dereceye giren 75. Yıl Cumhuriyet YİBO öğrencileri Mahsum Öner, Selman Ekinci ve Medine Yıldız’a kitap hediyeetti. Valimiz öğrencilere başarıyı yakalamaları için daha çok çalışıp bol bol kitap okumalarını tavsiye etti ve tüm öğrencilere başarılar diledi.

000000000Vali Sayın Yılmaz ARSLAN ve beraberindeki heyet okulumuza ziyarette bulundular.Vali Sayın Yılmaz ARSLAN ve beraberindeki heyet okulumuza ziyarette bulundular.Vali Sayın Yılmaz ARSLAN ve beraberindeki heyet okulumuza ziyarette bulundular.Vali Sayın Yılmaz ARSLAN ve beraberindeki heyet okulumuza ziyarette bulundular.Vali Sayın Yılmaz ARSLAN ve beraberindeki heyet okulumuza ziyarette bulundular.Vali Sayın Yılmaz ARSLAN ve beraberindeki heyet okulumuza ziyarette bulundular.Vali Sayın Yılmaz ARSLAN ve beraberindeki heyet okulumuza ziyarette bulundular.Vali Sayın Yılmaz ARSLAN ve beraberindeki heyet okulumuza ziyarette bulundular.Vali Sayın Yılmaz ARSLAN ve beraberindeki heyet okulumuza ziyarette bulundular.

 Yayın:22.02.2013 - Güncelleme:22.02.2013 - 15:51