T.C.
MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI
KARABÜK - SAFRANBOLU - Safranbolu Anadolu İmam Hatip Lisesi

Ana Sayfa  Haberler  ‘‘Zararlı Alışkanlıklar‘’ konulu konferans...
‘‘Zararlı Alışkanlıklar‘’ konulu konferans... Yayın tarihi: 14.03.2013 - 20:16

Okulumuz´da Yeşilay Haftası münasebetiyle Karabük Yeşilay Derneği Başkanı ve Karabük Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. İsmail KARACAN tarafından ‘Zararlı Alışkanlıklar’ konulu konferans düzenlendi.

Okulumuz çok amaçlı salonunda Yeşilay Kulübü tarafından Yeşil Ay Haftası münasebetiyle Karabük Yeşilay Derneği Başkanı ve Karabük Üniversitesi Teknoloji Fakültesi İmalat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. İsmail KARACAN tarafından ‘Zararlı Alışkanlıklar’ konulu konferans düzenlendi.
Sayın Doç. Dr. İsmail KARACAN dünyada pek çok insanın sigaranın olumsuz etkilerinden dolayı çeşitli ölümcül hastalıklara yakalandıklarını, hayatını kaybettiklerini, insanların kaliteli bir hayat yaşayamadıklarını, dolayısı ile sigaradan insanlarımızı, gençlerimizi, çocuklarımızı kurtarmamız gerektiğini söyledi.
Karabük Yeşilay Derneği Başkanı ve Karabük Üniversitesi Öğretim Üyesi Sayın Doç. Dr. İsmail KARACAN; “Son zamanlarda devletimiz de bu işin ciddiyetini dikkate alarak içmeyen vatandaşların zarar görmemeleri için tütün mamullerinin kapalı alanlarda içilmesini yasakladı. Artık insanlar kapalı alanlarda, otobüslerde, kafeteryalarda, lokantalarda ve kahvehanelerde rahat rahat dumansız bir havada oturmaktadırlar. Eskiden otobüslerde bir yerden bir yere seyahat ederken insanlarımız, bizi ve çocuklarımızı zehirliyordu. Dolayısı ile sigara hava kirliğine sebep oluyor, sigara içmeyenlerin tam dört bin tane zehirli madde almasına neden oluyor. Bizim ilimiz zaten havası yeterince kirli olan bir İl. Vatandaşlarımız sigara içmeseler dahi havanın kirliliğinden dolayı zaten yeterince etkileniyor. Birde sigara içerek hastalıklara yakalanma riskini daha da artırıyorlar. Sağlıklı ve güzel bir yaşam sürmek varken kendimize ve çevremizdekilere kötülük yapmayalım. Devletimiz sigarayı bırakmak isteyen vatandaşlarımıza çok güzel imkanlar sunuyor ve bırakmaları konusunda yardımcı oluyor.” dedi.
Konferansta Karabük Yeşilay Derneği Başkanı ve Karabük Üniversitesi Öğretim Üyesi Sayın Doç. Dr. İsmail KARACAN sigaranın zararları üzerine caydırıcı videolar ve fotoğraflar içeren bir slayt gösterisi sundu.

.

YeşilayYeşilayYeşilayYeşilayYeşilayYeşilayYeşilayYeşilayYeşilayYeşilayYeşilayYeşilayYeşilayYeşilayYeşilayYeşilayYeşilayYeşilay00